Rejestratory analogowe 44

Show By: 12 24 36
Cyfrowe rejestratory wideo czy DVR (Digital Video Recorder) są wielofunkcyjnymi urządzeniami dla transmisji, obróbki, przekazania i zapisu wideoinformacji. Systemy monitoringu wideo DVR pełnią szeroki zakres funkcji. Tak na przykład DVR mogą wykorzystywać się:

- rejestrator ochronny może być wykorzystany w prywatnych domach, biurach, w salach sklepów - dla obserwacji za zwiedzającymi;
- na miejscach pracy kasjerów w sklepach, bankach - dla kontroli kasowych operacji;
- na parkingach samochodowych, stacjach benzynowych, przedsiębiorstwach transportowych, PPK przedsiębiorstw - dla ewidencji i kontroli transportu samochodowego;
- na przedsiębiorstwach kolejowego transportu, zakładach, kombinatach, paliwowych kompleksach, skarbcach - dla automatyzacji rejestracji i kontroli przemieszczenia kolejowych wagonów;
- w terytorialnie-rozproszonych systemach monitoringu wideo.

Typy widorejestratorów.

- Cyfrowe rejestratory wideo czy DVR - przeznaczone dla podłaczania tylko analogowych kamer monitoringu wideo. Cyfrowy rejestrator wideo DVR otrzymuje od kamer analogowy sygnał w nieskompresowanym formacie, potem kompresuje i zachowuje jego. Analogowe kamery podłączają się do DVR za pomocy kabla przez BNC-złącza.

- Sieciowe rejestratory wideo czy NVR (Network Video Recorder) - przeznaczone dla podłączania kamer IP monitoringu. NVR otrzymuje od IP kamer sygnał już w skompresowanym formacie. IP-kamery podłączają się do urządzenia przez sieć.

- Hybrydowe rejestratory czy HVR (Hibrid Video Recorder) - przedstawiają przejściową klasę urządzeń między analogowymi i cyfrowymi: one są przeznaczone dla pracy jak z analogowymi, tak i z IP kamerami. Analogowe kamery podłaczają się do HVR za pomocą kablów przez BNC-złącza, kamery IP podłączają się przez sieci Ethernet.

Mimo tego, że sieciowe technologii aktywnie się rozwijają, DVR i dalej zajmują szeroki segment na rynku sprzętu monitoringu wideo. I dziś dla wielu zadań cyfrowe DVR są prostym, wygodnym i przy tym budżetowym rozwiązaniem. Ważną przewagą DVR jest pewność funkcjonowania: sygnał wideo cyfruje się, kompresuje i zachowuje się na tym samym urządzeniu, praca urządzenia nie zależy od zdolności do pracy sieci przekazania danych.

W razie potrzeby budowy dużego, terytorialnie rozproszonego systemu monitoringu wideo z koniecznością stworzenia centralizowanego punktu sterowania systemem, jest celowe użycie NVR. Zaletą sieciowego rejestratora jest duża programowa elastyczność, wysoka jakość obrazu, otrzymywanego od kamer IP i wspieranego NVR.

HVR, jednocząc zalety cyfrowych i sieciowych rejestratorów, pozwalają stwarzać giętkie, pewne, efektywne rozwiązania dla systemów z różnymi wymaganiami do sprzętu i poziomem budżetu. Urządzenia podtrzymują zapis wideo jak na lokalne, tak i na sieciowe magazyny danych. Główne funkcje rejestratorów wideo: - przegląd i zapis obrazów wideo od kilku kamer jednocześnie; - przegląd archiwum zapisów wideo, możliwość wznowienia wydarzeń potrzebnego okresu czasu bez zatrzymania zapisu; - podłączanie kilku twardych dysków do jednego DVR; podłączanie DVR do lokalnej i globalnej sieci; Jeśli zamierzacie kupić DVR, wyznaczcie się z szeregiem głównych charakterystyk i funkcji systemu wideo. Jedna z kluczowych charakterystyk dla wyboru DVR - ilość kanałów. Najbardziej pożądanym urządzeniem tego typu jest 4-kanałowy rejestrator wideo. Istnieją i 8 -, 16 -, 24 -, 32-kanałowe rejestratory. Drugą ważną cechą dla wyboru rejestratora jest typ nośnika. DVR może zapisywać wideo na twarde dyski, Flash-karty, SD-karty, HVR i NVR dodatkowo podtrzymują pracę z sieciowymi magazynami danych. W razie konieczności codziennego doboru danych, wam będzie potrzebne urządzenie ze wsparciem zapisu na SD-kartę. Jeśli jest potrzeba w całodobowemu nagrywaniu w ciągu miesiąca, z możliwością zachowywać ważne pliki na nośniku, wam pasuje urządzenie z twardym dyskiem/dyskami i wsparciem rezerwowego kopiowania na Flash-kartę. Najbardziej budżetowym urządzeniem jest USB DVR rejestrator, który nie posiada twardego dyska, lecz pozwala prowadzić zapis w razie niepokojącego wydarzenia na USB- urządzenie. Wszystkie rejestratory można podłączyć do telewizora, wykorzystując BNC-złącze. Dla podłączania do standardowego komputerowego monitora należy przekonać się w obecności VGA-złącza. HVR linijki Tecsar posiadają HDMI-wyjście, przez które można przekazywać niesprężany potok wideo z pozwoleniem do 2560х1600 pikseli na duży ekran monitora praktycznie bez straty jakości. Większość rejestratorów podtrzymuje takie popularne funkcje jak zapis "w ruchu", możliwość nastrajania częstotliwości kadrów na kanał, obwodu detekcji, poszukiwania w archiwum według kanału, nazwy plika, czasu i daty. Hybrydowe rejestratory Tecsar posiadają wbudowany system intelektualnej analizy (IVS), zdolny rozpoznawać i towarzyszyć typowe niepokojące wydarzenia. Cena rejestratora wideo zależy od kompleksu funkcji urządzenia, w tym od ilości kanałów zapisu wideo, ilości podłączanych twardych dysków, jakości zapisu obrazu wideo. W internet-sklepie naszej kompanii są przedstawione jak oddzielne urządzenia - DVR rejestrator wideo czy HVR, tak i gotowe komplety monitoringu wideo. Nasi konsultanci pomogą wam wybrać odpowiedni według charakterystyk i kosztów model zależnie od konkretnych zadań systemu nadzoru wideo. Z pytań kupna i za konsultacją zwracajcie się do naszego działu sprzedaży pod nr telefony 538-15-75. Czekamy Waszych telefonów.