Monitoring ahd

Współczesne systemy monitoringu mogą być cyfrowe oraz analogowe. Każdy rodzaj posiada swoje zalety. Do przykładu, systemy cyfrowe przekazują informacje z pomocą transmisji cyfrowej, czyli bez ograniczenia przepustowości. Lecz takie systemy posiadają swoje wady - wysoką czułość do jakości i długości kabla. Jeśli odległość do kamery jest wysoka, niezawodność poprawnego przekazania informacji jest podważalna. Dla systemów bezpieczeństwa jest to niedopuszczalne. W dodatek, pełna modernizacja analowego systemu monitoringu do cyfrowego niemało kosztuje.

Systemy analogowe są mniej wymagające do jakości oraz długości kabla. Oczywiście że, większa ilość "przeszkód", związanych z większą długością kabla od rejestratora do kamery , powoduje zakłócenia obrazu. Lecz, nowe tryby monitoring AHD oraz monitoring HD CVI, są o wiele odporne na przeszkody, niż rozpowszechnione obecnie standardy analogowe. W dodatek, sprzęt AHD i HD CVI jest kompaktybilny do kabli koncentrycznych z impedancją 75 Om, które stosowane są do do starych systemów analogowych oraz do kabli typu skręta. Monitoring AHD posiada jeszcze jedną przewagę: w odróżnieniu od poprzedniego trybu analowego, posiadają możliwość przekazywania wideo o wysokiej rozdzielczości Full HD (1920x1080). Dla porównania, monitoring analogowy, posiada rozdzielczość wideo ograniczoną maksymalnie do 960 linii

W odróżnieniu od cyfrowego trybu HD SDI, technologii AHD i HD CVI są mniej wymagające do jakości dokonywania złącz oraz jakości kabla łącznego, odporne na przeszkody o wysokiej częstotliwości. Zawierają automatyczną kompensacje sygnału wideo w zależności od długości kabli. Przy podłączaniu przez kabel koncentryczny, maksymalna odległość przekazania w AHD wideo i HD CVI może dosięgać do 500 metrów!

Twórcą oraz właścicielem technologii HD CVI (High Definition Composite Video Interface) jest firma Dahua. Oznacza to, że technologia analogowa dla monitoringu jest zamknięta dla innych producentów. Główną zaletą technologii AHD jest dostępność oraz otwartość dla innych producentów systemów monitoringu. Naszym zdaniem, monitoring AHD zdobywa coraz większą popularność oraz sukces na rynku systemów monitoringu. W pierwszej kolejności - dzięki kompatybilności sprzętu różnych producentów.