Czujki magnetyczne 52

Show By: 12 24 36
Dla detekcji odkrycia drzwi, sejfów, okien, bramy in. wykorzystują się czujniki pola magnetycznego. W podstawie takich urządzeń wykorzystuje się kontakt hermetyczny - kontaktron. Stąd pochodzi inna nazwa czujników – czujniki kontaktronowe.

Kontaktron – stanowi styki z materiału ferromagnetycznego, znajdujące się w hermetycznie zamkniętej kapsule szklanej. Styki znajdują się wewnątrz kapsuły, w której panuje próżnia lub znajduje się w niej gaz obojętny. Z tego względu, w razie powstania iskry, styki słabo odpalają się, co powoduje odporność oraz długowieczność czujników magnetycznych. Czas ważności czujek magnetycznych jest uważany za nieskończony (wykluczając wypadki rozbicia oraz przepuszczenia czujek przez duże prądy ) Czujki magnetyczne posiadają wysoką szybkość reagowania oraz mniejsze rozmiary w stosunku do zwykłych przekaźników. W dodatek, należą do klasy tanich urządzeń, ponieważ niepotrzebne są wykorzystywanie metali szlachetnych dla styków umieszczonych w czujkach magnetycznych. Wadami kontaktronów są kruchość (nie zaleca się wykorzystywanie w warunkach obciążeń uderzeniowych oraz potężnych wibracji ), przyczepność styków, powodująca konieczność wymiany kontaktów oraz nie długotrwały czas ważności przy nieprawidłowym podłączeniu.

Są trzy rodzaje kontaktronów: normalnie zamknięte, normalnie otwarte oraz przełączne, które powodują następne główne charakterystyki czujników magnetycznych:

- odległość zamknięcia styków;
- odległość między kontaktronem a magnesem, przy której styki detektora zamykają się;
- odległość otwarcia styków;
- odległość między kontaktronem i magnesem, przy której kontakty detektora przerywają się;
- odległość utrzymania styków;
- odległość między kontaktronem a magnesem, przy której styki detektora zostają w położeniu początkowym.

Główne zasady montażu czujek magnetycznych

Przewodowe czujki magnetyczne instalowane są na otwartej części konstrukcji lub na pionowej stronie przed wyjściem, lub na odległości nie dłużej od 200m (ponieważ instaluje się na nieruchomej części, magnes - na ruchomej). Bezprzewodowa czujka magnetyczna jest prosta w instalowaniu, ponieważ nie potrzebuje prowadzenia przewodów. Jednak, montaż kontaktronu też rekomenduje się dokonywać na nieruchomej części konstrukcji (żeby uniknąć udarzeń).

W naszym sklepie internetowym, możesz zapoznać się z szeroką gamą produkcji czujek magnetycznych: czujki otwarcia drzwi, czujki otwarcia okien, czujki otwarcia bram, czujki gsm otwarcia drzwi oraz inne.

Doświadczeni konsultanci pomogą Ci z wyborem potrzebującej czujki magnetycznej. W razie którychkolwiek pytań lub wątpliwości, prosimy skontaktować się z działem wsparcia technicznego lub zadzwonić pod numer (+48) 22 390 63 83