Czujniki zalania

Wybrany 2

Czujniki zalania – czym się charakteryzują i kiedy powinniśmy je zamontować?

Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają na zabezpieczenie domu przed wszelkimi nieprzyjemnymi zdarzeniami. To nie tylko ochrona przed włamaniami i kradzieżami, ale także zupełnie losowymi zdarzeniami, takimi jak awaria instalacji wodnej. Detektor wody umożliwia ograniczenie zniszczeń wynikających z zalania pomieszczeń.

Jak działa czujnik zalania?

Czujnik wody sam w sobie nie zapewnia prawidłowego działania instalacji hydraulicznej. Może jednak okazać się nieocenioną pomocą w momencie powodzi lub pojawienia się usterek, pozwalając na szybką reakcję i zminimalizowanie powstałych szkód.
W momencie pojawienia się wody na elektrodach czujnik zalania automatycznie informuje centralę o niebezpieczeństwie. Następnie uruchamiany jest alarm, który zawiadamia otoczenie o powstałym zagrożeniu. Możliwe jest także przesłanie powiadomienia na telefon właściciela. Oprócz samego przekazywania informacji czujnik może także zamknąć elektrozawory, odcinając dopływ wody. To świetna ochrona przed długimi ulewami lub nieszczelną instalacją.

Czy warto zainwestować w czujnik wody?

Czujniki zalania wody najczęściej są bezprzewodowe, co znacznie ułatwia montaż. Cena urządzenia zależna jest od wielu czynników. Koszt może się różnić ze względu na rodzaj połączenia z centralą, rozmiar i kształt obudowy, łatwość użycia i jakość wykonania. Początkowy nakład finansowy zwraca się już w momencie pierwszego zagrożenia zalaniem. Koszty związane ze szkodami wynikającymi z takiego zdarzenia z łatwością sięgają kwot kilkakrotnie wyższych niż wartość samego czujnika.
Nowoczesny czujnik wody jest odporny na kurz i wilgoć. Czas reakcji jest błyskawiczny – alarm uruchamia się w momencie wykrycia wody na pierwszych stykach na spodzie urządzenia. Natychmiastowe działanie pozwoli nam szybko poradzić sobie z zaistniałym problemem. Sygnał jest zazwyczaj automatycznie wyłączany po osuszeniu terenu.
Montaż sprzętu zazwyczaj zajmuje tylko chwilę i nie wymaga fachowej ekipy. Czujniki są najczęściej umieszczane na podłodze w miejscach szczególnie narażonych na zalanie, takich jak okolice pralki, wanny lub umywalki. Warto także zastosować takie urządzenie w piwnicy, gdzie może dojść do dopływu wód gruntowych.

Gdzie kupić czujnik zalania wodą?

Decydując się na zakup jakiegokolwiek sprzętu, który ma zapewnić nam bezpieczeństwo, powinniśmy stawiać wyłącznie na sprawdzone rozwiązania. Warto zwrócić uwagę na renomę producenta i jakość zastosowanych rozwiązań.
W sklepie internetowym Secur znajdziemy czujniki zalania wodą od najlepszych firm na rynku, sprzedających urządzenia najwyższej klasy. W ofercie znajdziemy sprzęty wykonane z najlepszych materiałów i korzystające z najnowszych technologii.
Firma Secur posiada filie w Warszawie i w Krakowie. Wysyłka towaru jest dostępna także we wszystkich innych miastach Polski, takich jak na przykład Katowice.