Bezprzewodowe systemy alarmowe

Bezprzewodowy system alarmowy do montażu samodzielnego już dawno przestał być nowością, przeniósł się z kategorii sprzętu profesjonalnego do kategorii urządzeń domowych. Dzięki bezprzewodowym systemom alarmowym z modułem GSM, ochrona obiektów stała się dostępna nie tylko dla dużych przedsiębiorstw, lecz dla wszystkich chętnych. Alarm bezprzewodowy zdobywa coraz większą popularność ze względu na koszt, łatwość w obsłudze oraz brak opłaty za abonament miesięczny. Cena bezprzewodowych systemów alarmowych do ochrony niewielkich obiektów już jest mniejsza od ceny alarmów przewodowych, co powoduje wzrost popularności wśród systemów alarmowych. Asortyment alarmów z powiadomieniem GSM staje się coraz większy. Żeby pomóc Ci podjąć najbardziej skuteczną decyzję co do ochrony mienia, podamy kilka wskazówek, dotyczących wyboru bezprzewodowego systemu alarmowego z modułem GSM:

- Zestaw bezprzewodowego alarmu GSM składa się z centrali, czujek, modułu GSM (dialer GSM) oraz pilota do sterowania systemem. Zazwyczaj, zestaw alarmowy z modułem GSM już jest w całości zmontowany i przygotowany do eksploatacji, dlatego po otrzymaniu zestawu alarmowego użytkowniku zostaje tylko wprowadzić numery dla modułów GSM. Przed zakupem sprawdź co wchodzi w skład zestawu bezprzewodowego alarmu GSM.

- Protokół bezprzewodowy – algorytm, który umożliwia komunikację czujek z centralą. Koszt systemu alarmowego GSM w dużym stopniu zależy od niezawodności protokołu bezprzewodowego. Wyższa niezawodność protokołu powoduje wyższą cenę. Na przykład, system alarmowy w przedziale cenowym 200-300$ zapewni Ci podstawowy poziom bezpieczeństwa, posiadanie najprostszego protokołu oraz zasięg odbioru bezprzewodowego około 100m w przestrzeni otwartej. W porównaniu, cena zaawansowanego systemu zabezpieczeń zawiera się w przedziale od 500 do 700$. Informacja z czujek (przesyłana drogą radiową) będzie szyfrowana, w dodatek zasięg odbioru bezprzewodowego może wynosić nawet do 300m.

- Opcje dodatkowe. Przed zakupem bezprzewodowego systemu alarmu GSM, sprawdź opcje dodatkowe. Możliwość konfiguracji systemu alarmowego przez internet oraz możliwość podłączenia do zdalnego centrum monitorowania, są popularne opcje wśród elementów „inteligentnego domu”.

- Asortyment czujników. Systemy alarmowe GSM mają jedną osobliwość. Czujki bezprzewodowe oraz centrali muszą pochodzić od jednego producenta. Z tego względu, przed zakupem sprawdź szerokość asortymentu dodatkowych czujek do poszczególnych zestawów. Przykładowo, bezprzewodowa zewnętrzna czujka ruchu albo zalania – dość duża rzadkość. I jak na pewno potrzebujesz wyżej wymienionych czujek, lepej do czujek dobrać zestaw.

Bezprzewodowy system alarmowy z modułem GSM przeważnie montuje się samodzielnie, bez korzystania z usług firmy instalującej. Specjalizujemy się w sprzedaży bezprzewodowych alarmów GSM. Więc, w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, prosimy skontaktować się z Działem Technicznym lub zadzwonić pod numer (+48) 22 390 63 83. Doświadczeni konsultanci pomogą Ci w wyborze. Podejmij najbardziej skuteczną decyzję o ochronie mienia!