Systemy alarmowe

System alarmowy – współczesny i skuteczny sposób ochrony mienia, służący zabezpieczeniem przed włamaniem. Składa się z czujek, centrali oraz sygnalizatorów. Czujki jako „oczy” systemu alarmowego, obserwują chroniony teren (wykrywają próby wtargnięcia bądź obecności intruza na chronionym obszarze). Centrala alarmowa („mózg” całego systemu) otrzymuje informacje z poszczególnych czujek i wyposażona jest w układ sterujący całym systemem. W przypadku włamamia lub wtargnięcia ona działa według algorytmów zaprogramowanych przez instalatora: włącza sygnalizatory, informuje ochroniarzy lub właścicieli o włamaniu. Obecnie systemy alarmowe są najlepszym rozwiązaniem w celu zabiezpeczenia mienia pod względem stosunku cena/jakość:

- Alarmy domowe zabezpieczą przed kradzieżą w 95% przypadków. Według statystyk, 70% złodziejów nie będą dokonywać próby kradzieży, jeżeli jest zainstalowany system alarmowy. Około 20% intruzów uciekają, kiedy słyszą dźwięk sygnalizatora, lecz w razie próby wtargnięcia, zostają zatrzymane przez patrol interwencyjny. Ogólnie, lepszym od zestawu alarmowego może być tylko osobisty ochroniarz, który przez cały czas znajduje się w obiekcie. Nawet pies stróżujący albo kraty nie zapewniają takiego poziomu bezpieczeństwa, jak systemy alarmowe.

- Minimalne ceny na alarmy mogą wynosić od 10 $. Za niewielką opłatę ochronisz swój budynek za pomocą sygnału dźwiękowego, który w przypadku włamania złodziei zawiadomi sąsiadów sygnałem alarmowym. Za 100-330 $ potrafisz kupić system alarmowy z modułem GSM, który umożliwia zdalne nadesłanie alarmu. Górny próg – kilka tysięcy dolarów i abonament miesięczny. Za te pieniądze otrzymasz pomoc w prowadzeniu dozoru nad dużym budynkiem, biurem albo innym terenem strzeżonym. W tym przypadku, w razie potrzeby, będą wezwane straż miejska albo patrol interwencyjny. W każdym bądź razie, wydatek na systemy alarmowe okazuję się niższy od opłaty stałej za usługi ochroniarskie.

Nasza firma oferuje duży wybór systemów alarmowych: szyroką gamę produktów od prostych sygnalizatorów do zaawansowanych bezprzewodowych systemów alarmowych o dużej wartości. Na naszej stronie internetowej możesz zamówić urządzenia, służące do rozbudowy profesjonalnego systemu alarmowego oraz dla instalacji samodzielnej. Wybór najlepszego wariantu systemu alarmowego jest zadaniem skomplikowanym i niełatwym nawet dla instalatorów z doświadczeniem. Zadzwoń do nas pod numer (+48) 22 390 63 83. Doświadczeni konsultanci pomogą Ci w wyborze, aby będziesz mógł podjąć najbardziej skuteczną decyzję o ochronie mienia oraz dobrać najlepszy odpowiedny system alarmowy.