Kontrolery autonomiczne 2

Show By: 12 24 36
Kontrolery autonomiczne SKD bardzo często wykorzystywane są w standardowych systemach kontroli dostępu. Przykładem rozpowszechnionego kontrolera autonomicznego jest zwykły domofon. Autonomiczne kontrolery charakteryzują się małym stopniem skomplikowania, dzięki czemu każdy użytkownik może w łatwy sposób uruchomić ochronę swojego domu. Kontroler autonomiczny przeważnie można kupić w zestawie z czytnikiem zbliżeniowym oraz klawiaturą. Klawiatura stosowana jest do wprowadazania kodu dostępu oraz konfiguracji kontrolera autonomicznego. Obsługuje przeważnie pojedyncze przejście z autoryzacją wejścia i wyjścia. Lecz istnieją kontrolery autonomiczne, które posiadają 4 lub więcej wyjścia dla podłączenia z klawiaturą oraz czytnikiem zbliżeniowym, umożliwiając obsługiwanie 2 lub więcej przejść. Kontroler może być podłączony do takich elementów wykonawczych jak: zamki elektromagnetyczne, rygle trzpieniowe, elektrozaczepy, bramki obrotowe, bramki uchylne. Kod dostępu dla użytkowników uprawnionych oraz konfiguracja kontrolera, wporawodzone są przez klawiaturę. Dane dotyczące użytkowników oraz kody dostępu przychowywane są w pamięci wewnętrznej kontrolera autonomicznego. To sprawia, że kontroler autonomiczny jest niezależny od sprawności jakichkolwiek sieci transmisji danych, co zwiększa niezawodność systemu bezpieczeństwa. Osoba otrzymuje dostęp tylko wtedy, gdy kod cyfrowy karty zbliżeniowej lub kombinacja wporwadzona na klawiaturze jest identyczna informacji zapisanej w pamięci kontrolera autonomicznego. Korzystanie z zewnętrznych baz danych nie jest koniecznie.

Możliwość podłączenia kontrolerów autonomicznych do zasilacza buforowego, dzięki któremu, kontroler może pracować nieprzerwanie nawet w sytuacji, kiedy zasilanie podstawowe jest uszkodzone przez wiele godzin.

Aczkolwiek kontrolery autonomiczne poisadają atrakcyjną cenę, niemniej jednak posiadają wszystkich możliwych opcje dodatkowych w porównaniu do kontrolerów sieciowych. Z tego względu, że podane kontrolery są autonomiczne, nie mają możliwość podłączenia do komputera w celu konfigurowania systemem oraz monitoringu. Używając kontrolery autonomiczne, nie będziesz posiadać takie możliwości jak: rejestracja zdarzeń, ewidencja czasu pracy, podział użytkowników na grupy i definiowanie zmiennych w czasie praw dostępu