CZYTNIKI

Czytnik to jeden z podstawowych elementów systemu kontroli dostępu, który ma za zadanie ograniczenie dostępu nieuprawnionych użytkowników do określonych stref. Bardzo często stosowane są w wielkich zakładach pracy, hal produkcyjnych, centrum biznesowe oraz innych stref chronionych.

Niektóre czytniki stykowe mogą być wyposażone w klawiaturę, która stosowana jest do wprowadazania kodu dostępu oraz konfiguracji czytnika. Jednym z najbardziej rozpowszechnionych czytników jest czytnik kart zbliżeniowych.

Jeden z najbardziej stosowanych sposobów identyfikacji użytkowników jest używanie personalnych kart bezstykowych

Czytnik zbliżeniowy w zasięgu parę centymetrów odczytuje unikalny kod cyfrowy z karty bezstykowej oraz przekazuje informacje do kontrolera sieciowego. Osoba otrzymuje dostęp tylko wtedy, gdy kod cyfrowy karty zbliżeniowej jest identyczna informacji zapisanej w pamięci kontrolera sieciowego.To powoduje, że bezpieczeństwo systemu, zależy od niezawodności protokołu, który umożliwia komunikację czytnika z kartą bezstykową oraz możliwości podróbienia karty.

Czytniki zbliżeniowe posiadają następne zalety:

- Wysoki poziom niezawodności spowodowany prostą zasadą działania.

- Niemożliwość podrobienia kart plastikowej, ze względu na brak informacji na temat zawierających się składników karty.

Oprócz tego, czytniki, które używane są w pomieszczeniach, nie mogą być wykorzystane na zewnątrz. Dla kontroli dostępu na terenie otwartym wykorzystują się czytniki, które posiadają szczelnę obudowe żeby zapewnić całkowitą odporność na wpływ czynników atmosferycznych oraz próby uszkodzenia mechanicznego

Nasza firma oferuje duży wybór produkcji systemów kontroli dostępu : szeroką gamę produktów od kart zbliżeniowych, do zaawansowanych systemów kontroli dostępu o dużej wartości. Na naszej stronie internetowej możesz zamówić czytniki o różnych rodzajach, służące do rozbudowy profesjonalnego systemu kontroli dostępu oraz dla instalacji samodzielnej. Zadzwoń do nas pod numer (+48) 22 390 63 83. Doświadczeni konsultanci pomogą Ci z wyborem. Możesz podjąć najbardziej skuteczną decyzję w celu ochrony mienia oraz dobrać odpowiedny najlepszy system kontroli dostępu