Rejestratory IP (NVR)

Wybrany 100
  1. Poprzedni
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5
  7. ...

Rejestratory sieciowe IP – podstawa sprawnego systemu bezpieczeństwa

Będąc właścicielem lub właścicielką wartościowych przedmiotów, biur czy firm, zdecydowanie warto zadbać o zapewnienie im wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Kluczowym elementem każdego współczesnego systemu zabezpieczeń są rejestratory sieciowe. Czym jest ten sprzęt i co warto o nim wiedzieć?

Czym jest i jak działa rejestrator sieciowy IP?

Rejestratory sieciowe IP to nowoczesne urządzenia, których głównym zadaniem jest zapisywanie i przekazywanie obrazu zebranego za pomocą kilku kamer. Najnowsze sprzęty tego rodzaju są w stanie transmitować obraz w bardzo wysokiej jakości, co pozwoli na zachowanie wszystkich szczegółów i łatwą identyfikację zagrożenia. Rejestrator do kamer IP łączy się z urządzeniami nagrywającymi obraz – w zależności od wybranego modelu możemy liczyć na od 4 do nawet 32 odrębnych kanałów.

Nowoczesne sprzęty tego typu korzystają z wysokiej klasy standardów kompresji, które są w stanie znacznie zmniejszyć rozmiar rejestrowanego materiału przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu. Rejestrator CCTV IP zazwyczaj zapisuje dane na własny, wbudowany dysk – warto wybierać modele z jak największą ilością przestrzeni na informacje. Większość modeli umożliwia dodatkowo podłączenie zewnętrznych nośników.

Kupując rejestrator sieciowy, warto także zwrócić uwagę na rodzaj sprzętów, z jakimi może współpracować dany model. Najnowsze rozwiązania na rynku zostały zaprojektowane w sposób umożliwiający bezproblemowe połączenie z różnymi urządzeniami – możemy skorzystać z wyjść wideo HDMI, VGA i licznych innych złącz. Szukając skutecznego zabezpieczenia do domu i nie tylko, zdecydowanie warto postawić na technologię NVR – rejestrator może także pracować bezprzewodowo, co znacznie upraszcza instalację.

Na co zwracać uwagę, gdy interesuje nas rejestrator monitoringu IP?

Kompletując wyposażenie systemu monitorującego, musimy poznać pełną specyfikację interesującego nas modelu. Pojemność dysku i możliwość współpracy to nie wszystko – liczy się także rozdzielczość obrazu, jaki nagra nasz rejestrator. To parametr, który bezpośrednio przekłada się na liczbę widocznych detali, a tym samym na poziom bezpieczeństwa. W przypadku nowoczesnych urządzeń z połączeniem sieciowym możemy liczyć na jakość obrazu sięgającą nawet 12 MP – to jedna z największych zalet tego typu sprzętu.

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest obecność pamięci zapasowej. To niezwykle przydatna funkcja, która przy odpowiedniej konfiguracji sprawi, że cały nasz system będzie naprawdę niezawodny. Taką funkcjonalność znajdziemy między innymi w modelach firm Dahua, Hikvision czy Uniview.

Nowoczesne rejestratory często posiadają także opcję połączenia za pomocą aplikacji mobilnej ze smartfonem lub innym sprzętem tego typu. To dodatkowe zabezpieczenie naszego mienia poprzez możliwość uzyskania zdalnego dostępu do bieżących informacji. Dzięki takiemu mechanizmowi mamy szansę na natychmiastową reakcję przy każdej sytuacji, która zagraża bezpieczeństwu domu, biura lub innego budynku.

Gdzie znaleźć najlepszej jakości rejestratory sieciowe?

Rejestratory sieciowe cieszą się w ostatnich czasach rosnącą popularnością – sklep Secur oferuje szeroki dostęp do tego typu urządzeń. Warto postawić na asortyment topowych producentów, by móc przez długi czas cieszyć się pełnym bezpieczeństwem. O wysokiej jakości proponowanych rozwiązań świadczą certyfikaty potwierdzające poprawne działanie w zakresie ochrony mienia. Dostawa jest możliwa zarówno do większych miast, takich jak Kraków, Warszawa, Katowice, Poznań, Wrocław, Gdańsk czy Szczecin, jak i każdego innego miejsca na terenie Polski.