Monitoring IP

Systemy monitoringu IP budzą coraz większe zainteresowanie na rynku systemów zabezpieczeń. Od klasycznych analogowych systemów, IP monitoring różni się tym, że transmituje sygnał wideo drogą cyfrową bezpośrednio do sieci Internet. Zaletami IP systemów nadzoru są łatwość montażu, większe spektrum funkcjonalnych możliwości, rozszerzenie możliwości integracji.

Kamery IP mogą być ustalone w dowolnym miejscu gdzie już jest sieć lokalna. Kamery cyfrowe można podłączyć również bezpośrednio, z użyciem modemu, telefonu komórkowego czy bezprzewodowego adaptera związku. Dla przekazania wideo na żywo dość po prostu nadać kamerze adres IP i włączyć jej do sieci lokalnej . Zapis danych cyfrowych można dokonać na dowolny rejestrator wideo w sieci albo jednocześnie na kilka urządzeń zapisujących . Przegląd obrazu nie potrzebuje ustawienia oprogramowania zaawansowanego i może dokonywać się w trybie realnego czasu przez web-przeglądarkę z komputera osobistego, podłączonego do sieci albo z ochronnych monitorów, podłączonych przez serwer IP.

Kamery IP charakteryzują się wysoką jakością obrazu, stosowanie monitoringu IP jest wygodne, gdy istnieje konieczność otrzymania obrazu o dużej detalizacji, na przykład, dla obserwacji procesów technologicznych.

Ceny za na systemy monitoringu IP są wyższe za ceny na systemy analogowe, jednak monitoring IP nadaje znacznie szersze możliwości dla rozbudowy otwartego architektonicznego schematu.

Przed zakupem urządzeń dla CCTV IP, warto pomyśleć, czy potrzebujesz własnie cyfrowe rozwiązanie albo warto zastanowić się nad systemem hybrydowym? Jeśli już posiadasz analogowy system monitoringu, możesz go zmodernizować, integrując analogowe i cyfrowe urządzenia w jednym systemie. Stosowanie rejestratorów hybrydowych, przetwarzających analogowy sygnał w cyfrowy, umożliwia Ci skorzystać z szerokich możliwości monitoringu cyfrowego, zachowujac funkcjonowanie już istniejącego systemu analogowego.

W razie wprowadzenia systemu monitoringu na terenie, który nie jest jeszcze strzeżony przez monitoring , wyborem racjonalnym będzie stosowanie cyfrowego systemu IP, ponieważ nie będziesz potrzebował w przyszłości wydawać pieniądze na modernizację systemu. Poza tym, koszty wydawane na obsługę systemów IP są znacznie niższe, niż na analogowe.

Żeby pomóc Ci podjąć najbardziej skuteczną decyzję w celu ochrony mienia, podamy kilka wskazówek, dotyczących wyboru systemu monitoringu IP:

Kąt przeglądu. Większość kamer sieciowych posiadają kąt widzenia 80-140 stopni, możliwości cyfrowego powiększenie obrazu. Dla zabezpieczenia panoramicznego nadzoru możesz stosować kamery (PTZ) speed dome,które sterowane są za pomocą pilota. Wyżej wymienione kamery posiadają możliwość obrotu w 360-stopni oraz cyfrowy, optyczny zoom dla dokładnej obserwacji obiektów zdalnych.

Transmitowany strumień danych. Strumień danych od megapikselowych kamer IP wysuwa bardziej wysokie wymogi dotyczące zdolności przepustowej. Na przykład, przepływność zapisu o maksymalnej jakości od 3 МP może wynosić do 25 МB. Jednak, dla współczesnych kamer sieciowych ten problem rozwiązuje się w dwa sposoby. Po pierwsze, istnieją dwustrumieniowe kamery: pierwszy strumień o maksymalnej rozdzielczości może być zapisany na serwer wideo, drugi - o minimalnej rozdzielczości przekazuje się do sieci dla zdalnego przeglądu. W tym wypadku możesz zdalnie przeglądać kilka kamer jednocześnie bez obciążenia na sieć, mając możliwość rozwinąć obraz dowolnej kamery do maksymalnej rozdzielczości.

Po drugie, możesz dopasować strumień do szerokości kanału komunikacyjnego, operując szeregiem funkcji: ilością kadrów na sekundę, rozdzielczością i detalizacją.

Źródło zasilania kamery. Wszystkie współczesne kamery IP podtrzymują standard żywienia Power Over Ethernet (PoE), który zabezpiecza przekazanie informacji i zasilanie kamery przez jeden kabel.

Rozdzielczość. Megapikselowa rozdzielczość pozwala nie tylko otrzymywać obraz o wysokiej wyraźności i detalizacji, ale i pełnić dokładną kontrolę dużych terytorium. To pozwoli skrócić ogólną ilość kamer dla systemu monitoringu IP.

Automatyczne filtry. Kamery IP posiadają opcje filtracji przemiennych warunków:

- regulacja poziomu oświetlenia obrazu zależnie od ilości światła;
- szeroki dynamiczny diapazon (WDR) pozwala otrzymywać jakościowy obraz sceny z różnymi poziomami oświetlenia (na przykład, we tle);
- odcinanie podczerwonego diapazonu promieniowania;

Możliwości oprogramowania. Zabezpiecza zapis i przegląd wideo i audio; zdalny przegląd wideo na żywo albo archiwum przez internet; zdalny dostęp do wideo za pomocą Android, IOS; możliwość integracji do systemu; możliwość dostępu do kamer kilku użytkowników jednocześnie.

Zadzwoń do nas pod numer (+48) 22 390 63 83. Doświadczeni konsultanci pomogą Ci z wyborem. Możesz podjąć najbardziej skuteczną decyzję w celu ochrony mienia oraz dobrać odpowiedny najlepszy system monitoringu IP.