Monitory do kamer

Wybrany 20
  1. Poprzedni
  2. 1
  3. 2

Monitory do kamer — gwarancja bezpieczeństwa

O bezpieczeństwo warto zadbać wielowymiarowo. Obok oczywistego środka w postaci alarmu kluczowym elementem wydają się monitory CCTV, za pomocą których możemy śledzić widok z kamer. Co warto wiedzieć o monitorach do kamer oraz czym kierować się przy ich wyborze?

Jaki monitor do kamer wybrać?

Monitory do kamer to sprzęty, które wchodzą w skład sprawnych systemów bezpieczeństwa. Wykorzystywane są zarówno przez osoby prywatne, jak i biura oraz mniejsze czy większe firmy. Wybierając odpowiedni monitor do podglądu kamer, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii, pozwalających spełnić nasze indywidualne wymagania.

Głównym zadaniem monitora jest prezentowanie obrazu, który zarejestrowany został przez kamery. Niewątpliwie ważne jest, aby obraz był dokładny, wyraźny oraz przedstawiał nawet najdrobniejsze szczegóły. Wpływ na jego jakość ma sporo czynników, które zależne są od możliwości technicznych naszego monitora, jego oprogramowania czy połączenia sieciowego.

Podczas zakupów zwróćmy więc szczególną uwagę na przekątną matrycy danego modelu. Zależność jest prosta i oczywista — im większa przekątna matrycy, tym dokładniejszy obraz będzie w stanie nam przekazać monitor. Kolejna sprawa to rozdzielczość ekranu, która ma duży wpływ na jakość wyświetlanego materiału. Wybierając odpowiedni monitor do telewizji przemysłowej, warto zatem postawić na sprzęt o wysokiej rozdzielczości.

Na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego monitora do kamer?

Jak już zaznaczyliśmy, jedną z najistotniejszych kwestii będzie wysoka jakość przekazywanego obrazu. To jednak tylko jedna z wielu informacji, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru sprzętu. Ważne jest również, aby nasz monitor serwisowy CCTV przystosowany był do całodobowego monitoringu obrazu z kamer oraz telewizji przemysłowej. Opcja ta zapewni ciągłość pracy oraz bezpieczeństwo bez niepotrzebnych przerw technicznych. Interesujące rozwiązanie to monitor do kamer IP, działających przez internet i niewymagających podłączenia do komputera. Alternatywnie możemy dobrać sprzęt z technologią HD-CVI. Trzeba oczywiście pamiętać, by monitor dobrze współdziałał z kamerami — nieco inny sprzęt lepiej zgra się np. z kamerami multipikselowymi.

Warto zwrócić uwagę, czy monitor posiada on matrycę LED. Pozwala ona nie tylko na odtworzenie czytelnego oraz bardzo dokładnego obrazu z kamer, ale dodatkowo emituje znacznie mniej szkodliwego dla człowieka światła. Matryca LED jest również energooszczędna, co pozwala przy okazji na zmniejszenie kosztów systemu monitorującego. Alternatywnym rozwiązaniem jest wyświetlacz LCD.

Nie pomijajmy pozornie tylko drugorzędnej sprawy, jaką jest sposób zamontowania monitora do kamer. Wybierając sprzęt, zwróćmy uwagę na to, czy posiada on odpowiednie uchwyty, które pozwolą na umieszczenie go na ścianie.

Gdy mowa o budowie monitora, w naszej kalkulacji warto uwzględnić liczbę różnego rodzaju wejść oraz portów, w które wyposażony został sprzęt — chociażby HDMI oraz VGA. Ich zadaniem jest umożliwienie podłączenia monitora do innych urządzeń, co może okazać się bardzo przydatne w przyszłości, gdy będziemy chcieli rozbudować system zapewniający bezpieczeństwo.

Monitor do podglądu kamer — najlepszej jakości sprzęt dostępny na rynku

Wybierając sprzęt, którego głównym zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo nasze bądź naszego mienia, warto postawić na taki, który będzie w stanie spełnić nasze wszystkie oczekiwania. Powinniśmy zatem zdecydować się na monitor do monitoringu wizyjnego, który pochodzi od renomowanej, doświadczonej w tej dziedzinie marki, cieszącej się zaufaniem wśród klientów — np. Dahua lub Hikvision. Rozwiązania od sprawdzonych producentów znaleźć można w szerokiej ofercie sklepu Secur. Można w nim zdobyć również wiele dodatkowych akcesoriów rozmaitych kategorii — kontrolery, czytniki, obiektywy, przewody, rejestratory, klawiatury, sprzęt do zasilania (np. zasilacze impulsowe), panele bramowe czy wideodomofony.

Jak widać, każdy klient może w wygodny sposób skomponować sobie potrzebny mu zestaw. Sprzedaż oraz dostawa zakupionych sprzętów prowadzona jest w całej Polsce. Wybrane produkty, w tym monitory do kamer, mogą zostać dostarczone zarówno do większych miast, takich jak Kraków, Warszawa, Katowice, Wrocław, Gdańsk, Szczecin czy Poznań, jak i do mniejszych miasteczek na terenie całego kraju.