Kopułkowa/Turret

Wybrany 22
  1. Poprzedni
  2. 1
  3. 2

Wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki kamerze turret

Każdemu właścicielowi cennego mienia zależy na zabezpieczeniu go przed ewentualną kradzieżą czy zniszczeniem. Jednym ze sprawdzonych sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa są nowoczesne kamery turret. Czym są i jak dobrać właściwe?

Kamery turret — co warto o nich wiedzieć?

Kamery turret to inaczej kamery kopułkowe. Stanowią one jeden z głównych elementów systemów bezpieczeństwa, a ich zadaniem jest rejestrowanie wydarzeń oraz przesyłanie dalej informacji na ich temat. Kamery turret bardzo często wyposażone są w wiele innowacyjnych rozwiązań, które wspomagają ich pracę oraz sprawiają, że jest ona bardziej precyzyjna. Na co warto zwracać uwagę przy zakupie takiego sprzętu?

Przede wszystkim na dane techniczne kamer. Kluczowe jest, aby ich rozdzielczość oraz wartość kompresji wideo były jak najwyższe. Wtedy będą w stanie przesłać nam najlepszej jakości obraz, pełen detali, które w innym wypadku nie zostałyby dostrzeżone. Istotna jest również prędkość przesyłania obrazu, która ma ogromny wpływ na szybkość powiadamiania o ewentualnym zagrożeniu. Prędkość zależna jest w głównej mierze od procesora, dlatego warto wybrać sprzęt z zaawansowanym procesorem.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kamery turret?

Gdy zastanawiamy się, która kamera kopułkowa będzie dla nas odpowiednia, w pierwszej chwili zwracamy uwagę na jej możliwości techniczne – i słusznie. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia. Równie istotna będzie budowa danego modelu. Odpowiednia turret kamera powinna być uodporniona na działanie niekorzystnych czynników takich jak kurz czy woda. Dzięki temu kamera będzie mogła sprawnie pracować zarówno wewnątrz pomieszczenia, jak i na zewnątrz. Równie ważna jest możliwość dokładnego nagrywania zarówno w świetle dziennym, jak i w nocy, kiedy korzystamy co najwyżej z często słabego światła sztucznego.

Kolejny element wart uwzględnienia w naszej kalkulacji to możliwość korzystania z wielu metod zasilania kamery. Nowe sprzęty bardzo często wykorzystują standard Power over Ethernet, który pozwala na zasilanie kamery bezpośrednio za pomocą rejestratora, switcha oraz wielu innych urządzeń. Dzięki temu nie ma potrzeby korzystania z dodatkowych sprzętów zasilających.

Kamera turret najlepszej jakości

Wraz z popularnością rozwiązania, jakim jest kamera kopułkowa, rośnie jego dostępność na rynku. Przed zakupem warto jednak zwrócić szczególną uwagę na producenta, którego sprzęt planujemy wybrać. Decydujmy się na sprawdzonych sprzedawców – dzięki temu zadowolenie z naszego zakupu potrwa wiele długich lat. Sprawdzone produkty znajdziemy w ofercie sklepu Secur, który prowadzi zarówno sprzedaż, jak i dostawę na terenie całego kraju. Zamówienie może zostać dostarczone do większych miast, takich jak Kraków, Warszawa, Poznań, Wrocław, Katowice, Gdańsk czy Szczecin, a także do mniejszych miasteczek oraz miejscowości w całej Polsce.