Sterowniki domu inteligentnego 9

Show By: 12 24 36
Kontrolery dla inteligentnego domu.
Podczas gdy ludzi cieszą wypoczynkiem w domu, całą rutynową pracę nad gospodarstwem domowym w stanie przyjąć inteligentny elektroniczny lokaj - sterownik "domu inteligentnego".

Kontroler dla "inteligentnego domu", jest "mózgiem", głównym elementem systemu automatyki domowej.To małe urządzenie przejmuje zarządzanie całym systemem urządzeń domowych. Dla osób, sterowanie urządzeniami domowymi staje się łatwym, a nawet nieco fascynującym ćwiczeniem. Z reguły, nowoczesne sterowniki do "inteligentnego domu" mają łatwy w obsłudze interfejs użytkownika, a scenariusze programowania są niezwykle proste z wizualną powłoką graficzną.

Dzięki sterowniku, urządzenia domowe w stanie w pełni funkcjonować bez konieczności interwencji człowieka. Jednocześnie, zakres sterowania urządzeniami jest bardzo szeroki: sterownik “domu inteligentnego” jest w stanie połączyć system klimatyzacji, oświetlenia, sterowania drzwiami, bram i okien, system kina domowego w jeden centrum. W dodatek, dla sterownika nie trzeba będzie szukać miejsce dla ustawienia, niewielkie urządzenie jest łatwo umieszczone i zasługuje na nazwę “mikrosterownik”.

Wykorzystując elastyczną konfigurację i możliwości programowania zdarzeń, inteligentny dom jest w stanie nauczyć się wykonywać zarówno rutynową pracę, jak i przewidywać pragnienia właścicieli. “Inteligentny dom” poznając przyzwyczajenia właścicieli, będzie śledzić aby maksymalnie im dogodzić. “Inteligentny dom” może obudzić rano ulubioną melodią; przewietrzyć i rozgrzać do odpowiedniej temperatury pomieszczenie, zanim wrócisz do domu z pracy. W słoneczny dzień opuści rolety na okna, a wieczorem - włączy delikatnie oświetlenie w pokojach. W dodatek, po każdej operacji kontroler informuje o dokonanym działaniu w dzienniku zdarzeń, co może być sprawdzane przez właścicieli domu. Sterownik umożliwia nawet monitorowanie zdalnie za pośrednictwem Internetu - za pomocą komputera, smartfona lub tabletu.

Sterownik wykonuje również funkcje ochrony i monitorowania. “Inteligentny dom” ciągle otrzymuje informacje od czujek dymu, gazu i zalania wodą, aby zapobiec sytuacjom awaryjnym. Sterownik może samodzielnie rozkazać, aby w sytuacji awaryjnej został zablokowany wyciek wody lub przeciek gazu, został włączony system gaszenia pożaru zgodnie z sygnałem z odpowiedniego czujnika. W przypadku naruszenia bezpieczeństwa, sterownik wyśle powiadomienie o zagrożeniu na telefony użytkowników systemu oraz aktywuje sygnalizatory w mieszkaniu. W przypadku włamania intruza na teren chroniony, sterownik od razu dowie się o zagrożeniu, dzięki czujnikom ruchu, zbicia szyby, czujnikom otwarcia drzwi i okien.

Dzięki możliwości stopniowego dodania i rozszerzania funkcji, łącząc nowe urządzenia i czujniki, sterownik zapewnia doskonałą rozbudowę możliwości "domu inteligentnego"

„Inteligentny dom” pozwala zdalnie lub automatycznie wyłączać nieużywane urządzenia elektryczne. Na przykład, w trakcie drogi do pracy, przypominając sobie, że nie wyłączyłeś żelazko, możesz zdalnie odłączyć “inteligentne”gniazdko od prądu za pomocą smartfonu. Za pomocą inteligentnych gniazdek, sterownik może również automatycznie wykrywać usterkę uszkodzonych urządzeń elektrycznych i odłączyć je od zasilania. Jednocześnie, dzięki wsparciu GSM, sterownik domów inteligentnych natychmiast poinformuje właścicieli o nieprawidłowym działaniu, umożliwiając im szybkie podjęcie niezbędnych działań.

Szeroka funkcjonalność sterowników "inteligentnego domu" umożliwia na maksymalną adaptacje do potrzeb właścicieli mieszkania, idealnie nadaje się do małego mieszkania w bloku lub do dużej posiadłości wiejskiej.