Sterowanie urządzeniami elektrycznymi 8

Show By: 12 24 36
Sterowanie urządzeniami elektrycznymi w “inteligentnym domie”

„Inteligentny dom” - uniwersalny pilot zdalnego sterowania urządzeń i w tym urządzeń o różnych przeznaczeniach. Grzejnik lub klimatyzacja, kocioł lub okap kuchenny, kuchenka elektryczna lub zamrażarka, ogrzewanie sauny lub podlewanie trawnika, oświetlenie w pomieszczeniach lub na podwórku, mogą być równie skutecznie sterowane z jednego centrum. Ponadto, zarządzanie jest możliwe nie wstając z ulubionej kanapy przed telewizorem! Sterowanie urządzeń elektrycznych w "inteligentnym domie" odbywa się zdalnie za pomocą smartfonu, tabletu lub komputera. Nawet po wyjściu z domu, zdalnie wyłączenie światła, klimatyzacji, telewizora i innego sprzętu - nie jest problemem. Niektóre nowoczesne systemy "inteligentnych domów" wspierają nawet głosowe sterowanie urządzeń elektrycznych!

Sterownik urządzeniami elektrycznymi "inteligentnego domu" zapewnia nie tylko możliwość włączania i wyłączania urządzeń, ale także monitorowania aktualnego stanu urządzeń elektrycznych. Do przykładu, w trakcie pracy łatwo jest sprawdzić, czy światło lub żelazko są wyłączone w mieszkaniu, za pomocą smartfonu lub komputera. Jednocześnie, możesz sprawdzić telewizor z komputerem - jeśli działają , nie jest wykluczone, że zamiast pójścia do szkoły, dziecko wolało pozostać w domu. "Inteligentny dom" umożliwia nie tylko kontrolowanie takich sytuacji, ale również za pomocą przekaźników oraz "inteligentnych" gniazdek, zdalnie odłączyć niepotrzebne urządzenia.

Kupić zdalne sterowanie urządzeniami nie jest trudne, ale „inteligentny dom” może znacznie więcej - tworzyć i wykonywać różne scenariusze pracy urządzeń. Do przykładu weźmy scenariuszy oświetlenia. Zapewnia się zarówno elastyczna kontrola nad poszczególnymi lampami ze wsparciem do ściemniania jak i kontrola całych grup urządzeń - na przykład aby stworzyć optymalne środowisko światła po włączeniu zestawu kina domowego. W dodatek, zautomatyzowany system sterowania oświetleniem sprawia, że oświetlenie staje się nie tylko bardziej komfortowe, ale również bardziej ekonomiczne. “Inteligentny dom” będzie automatycznie wyłączać światło w pomieszczeniach, w których nie ma osoby. A więc, koszt zautomatyzowanego zarządzania oświetleniem w "inteligentnym domie" szybko się opłaca, dzięki oszczędności energii elektrycznej.

Podsumowanie
Zaledwie kilka lat temu, zdalne sterowanie urządzeń gospodarstwa domowego było postrzegane jako fantastyka, opisująca daleką przyszłość. Ale dziś system "smart home" i automatyczna kontrola urządzeń elektrycznych są dostępne dosłownie dla każdego!