Sterowanie urządzeniami elektrycznymi

Wybrany 9

Sterowanie urządzeniami elektrycznymi w “inteligentnym domu” 

„Inteligentny dom” - uniwersalny pilot zdalnego sterowania urządzeń w tym urządzeń o różnych przeznaczeniach. Grzejnik lub klimatyzacja, kocioł lub okap kuchenny, kuchenka elektryczna lub zamrażarka, ogrzewanie sauny lub podlewanie trawnika, oświetlenie w pomieszczeniach lub na podwórku, mogą być równie skutecznie sterowane z jednego centrum. Ponadto, zarządzanie nimi wszystkimi jest możliwe bez konieczności ruszania się z miejsca. Sterowanie urządzeń elektrycznych w "inteligentnym domu" odbywa się zdalnie za pomocą smartfonu, tabletu lub komputera. Nawet po wyjściu z domu, zdalne wyłączenie światła, klimatyzacji, telewizora i innego sprzętu - nie jest problemem. Niektóre nowoczesne systemy "inteligentnych domów" wspierają nawet głosowe sterowanie urządzeń elektrycznych! 

Sterownik urządzeń elektrycznych "inteligentnego domu" zapewnia nie tylko możliwość włączania i wyłączania urządzeń, ale także monitorowania aktualnego stanu urządzeń elektrycznych. Dla przykładu, w trakcie pracy łatwo jest sprawdzić, czy światło lub żelazko są wyłączone w mieszkaniu, za pomocą smartfonu lub komputera. Jednocześnie, możesz sprawdzić telewizor i komputer - jeśli działają , niewykluczone, że zamiast pójść do szkoły, dziecko wolało pozostać w domu. "Inteligentny dom" umożliwia nie tylko kontrolowanie takich sytuacji, ale również za pomocą przekaźników oraz "inteligentnych" gniazdek, zdalnie odłączyć niepotrzebne urządzenia. 

Kupić zdalne sterowanie urządzeniami nie jest trudne, ale „inteligentny dom” może znacznie więcej - tworzyć i wykonywać różne scenariusze pracy urządzeń. Dla przykładu weźmy scenariusz w którym chcemy kontrolować poziom oświetlenia w naszym mieszkaniu, który będzie adekwatny do tego co telewizor wyświetla na ekranie. Dzięki temu można stworzyć ciekawe środowisko, które nada pomieszczeniu ciekawy klimat od razu po uruchomieniu kina domowego.  

W dodatku, zautomatyzowany system sterowania oświetleniem sprawia, że oświetlenie staje się nie tylko bardziej komfortowe, ale również bardziej ekonomiczne. “Inteligentny dom” będzie automatycznie wyłączać światło w pomieszczeniach, w których nikogo nie ma. A więc, koszt zautomatyzowanego zarządzania oświetleniem w "inteligentnym domu" szybko zwraca koszty wykonanej inwestycji z zaoszczędzonej w ten sposób energii elektrycznej.

Podsumowanie:

Zaledwie kilka lat temu, zdalne sterowanie urządzeń gospodarstwa domowego było postrzegane jako fantastyka, opisująca daleką przyszłość. Ale dziś system "smart home" i automatyczna kontrola urządzeń elektrycznych są dostępne dosłownie dla każdego!