Czujki 10

Show By: 12 24 36
Сzujki do “inteligentnego domu”
Niezawodna kontrola bezpieczeństwa “inteligentnego domu” oraz jego stan inżynieryjny są niemożliwe bez niewielkich, lecz bardzo ważnych urządzeń elektrycznych - czujek. Zespół czujek o różnych przeznaczeniach, podłączone do sterownika systemu “domu inteligentnego”, zapewniają ochronę osób i mienia, pomagają podtrzymywać komfortowe warunki życia. Czujki “inteligentnego domu” wykorzystywane są dla różnych celów: zapewnienie ochrony pomieszczeń oraz terytorium, utrzymanie komfortową temperaturę w różnych pomieszczeniach; dzięki czujkom “inteligentny dom” jest w stanie zablokować wyciek wody lub przeciek gazu w sytuacjach awaryjnych. Ponadto “inteligentny dom” zrobi to wszystko sam, bez żadnej ingerencji osoby.

Czujki inteligentnego domu można podzielić na trzy grupy: czujki ochronne, czujki monitorujące stan środowiska i czujki monitorujące stan komunikacji inżynieryjnej.

Сzujki ochronne monitorują próbę nieuprawnionego wejścia do pomieszczenia - to są czujki otwarcia, czujki zbicia szyby oraz czujki ruchu. Czujki otwarcia niezawodnie wykrywają próbę otwacia dzwi i okien za pomocą kontaktronów - urządzeń elektromechanicznych, które aktywują się w przypadku otwarcia styków, gdy pole magnetyczne jest osłabione. W przypadku, jeśli okno zostanie rozbite, czujka zbicia szyby wykryje włamanie. W dodatek, czujka ruchu wykryje intruza w pomieszczeniu, monitorując promieniowanie podczerwone. Po wykryciu nietypowych zdarzeń, wszystkie czujki ochronne natychmiastowo wysyłają sygnał do centralnego sterownika „inteligentnego domu”, który aktywuje sygnalizator, wysyła wiadomość o zagrożeniu do użytkowników systemu, zostają aktywowane kamery .itp

Z tego powodu, że intruz na pewno podejmie próbę uniknąć wykrycia przez czujkę, zintegrowane użycie takich czujników, łącząc urządzenia o różnych zasadach działania, zapewnia najbardziej kompletną ochronę.

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe - jest kolejnym ważnym elementem systemu bezpieczeństwa "inteligentny dom". Powszechnie wiadomo, że pożary powodują znacznie większe straty niż kradzieże mienia. Złodzieje zwykle nie kradną meble i sprzęt gospodarstwa domowego, lecz ogień niczego nie oszczędza. Dlatego obowiązkowa jest obecność czujki pożarowej w systemie "inteligentny dom". Czujka może wykryć pożar na wczesnym etapie pożaru. Umożliwia to na niezwłoczne informowanie osób o zagrożeniu i ratowanie ich życia, organizowanie terminowego gaszenia i zapobieganie stratom.

Czujniki bezpieczeństwa "inteligentnego domu" mogą być jednocześnie używane dla zupełnie innych zadań. Czujniki ruchu na podczerwień mogą być wykorzystywane przez "inteligentny dom" do automatycznej kontroli oświetlenia wnętrza. Kiedy czujnik wykrywa osobę w pomieszczeniu - oświetlenie jest aktywne, nie wykrywa - światło gaśnie. Wiele czujników podczerwieni w celu ulepszenia działania tej funkcji są nawet wyposażone w pomocniczy czujnik poziomu światła, który określa potrzebę dodatkowego światła.

Czujniki "inteligentnego domu", monitorujące stan komunikacji inżynierskiej, kontrolują niezawodność systemów wspomagania życia "inteligentnego domu" i pomagają minimalizować szkody w sytuacjach awaryjnych. Ochrona przed wyciekiem wody lub przeciekiem gazu również jest osiągalna dla systemu automatyki budynkowej. W przypadku, gdy czujki wykryją problem, system inteligentnego domu zablokuje przepływ wody lub gazu za pomocą zaworów elektromagnetycznych. Jednocześnie, będą wysyłane powiadomienia na telefon do właściciela oraz odpowiednich służb ratunkowych.

Czujki, które monitorują środowisko, pomagają regulować mikroklimat w domu aby zapewnić maksymalny komfort i wygodę mieszkańców. Za pomocą czujników temperatury, które powiązane z klimatyzacją, grzejnikami, systemem ogrzewania podłogowego, sterownik systemu “inteligentny dom” jest w stanie utrzymać żądaną temperaturę na stałym poziomie, bez konieczności ingerencji człowieka. W dodatek, wskazania zewnętrznego czujnika temperatury i wilgotności może być wykorzystywane przez "inteligentny dom" do obsługi zautomatyzowanego systemu nawadniania ogrodnictwa na terenie domu.