Inteligentny dom

Innowacyjne rozwiązania w inteligentnym domu

Inteligentny dom wyposażony w nowoczesne systemy to rozwiązanie, które z roku na rok zyskuje coraz większą sławę. W przyszłości taki rodzaj budynku może stać się codziennością, jednak już teraz możemy skorzystać z niezwykłych możliwości. Czym są i jak działają inteligentne systemy domowe?

Zbuduj odpowiedni system – inteligentny dom na miarę XXI wieku


Inteligentne domy wykorzystują nowoczesne technologie, które z roku na rok zyskują na popularności. Pozwalają one na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa ich właścicielom oraz poprawę komfortu codziennego życia. Wyposażony w odpowiedni zestaw inteligentny dom korzysta przede wszystkim z czujników oraz sterowników. Zadaniem tych pierwszych jest odbieranie wskazanych bodźców, które mogą świadczyć między innymi o potencjalnym zagrożeniu. Następnie elektryczne czujniki przesyłają informacje do sterowników, które często bez ingerencji człowieka są w stanie uporać się z zagrożeniem. Co więcej, znaczna część z tego typu produktów oferuje funkcję natychmiastowego informowania właściciela o bieżących sprawach za pomocą aplikacji.

Jakie funkcje może spełniać system inteligentnego domu?


Jednym z głównych zadań inteligentnego domu jest dbanie o bezpieczeństwo jego mieszkańców. Wiele z systemów wyposażonych zostało w zestawy funkcji całodobowego monitorowania zarówno terenu znajdującego się dookoła domu, jak i jego wnętrza. W razie wykrycia nieoczekiwanego ruchu w obrębie instalacji przesyłają one w ułamek sekundy najważniejsze informacje do mieszkańców lub agencji ochrony. Łączność może odbywać się bezprzewodowo – poprzez sieć GSM smartfona lub Wi-Fi.

Kolejną istotną funkcją jest wykrywanie przecieku gazu, pojawienia się dymu czy zalania na obszarze inteligentnego domu. Systemy często wyposażone są również w zabezpieczenia przeciwpożarowe. Wykrywając niebezpieczeństwo, czujniki szybko przekazują potrzebne dane do odpowiednich służb, co pozwala znacznie zminimalizować ewentualne straty materialne.

Inteligentny dom dodatkowo może zostać wyposażony w funkcję kontrolowania temperatury wewnątrz pomieszczeń. Działania w tym zakresie obejmują ogrzewanie, klimatyzację oraz wentylację powietrza w pokojach, co znacznie wpływa na wygodę codziennego życia. Wystarczy ustawić odpowiednie opcje, aby nie musieć martwić się o utrzymanie odpowiedniej temperatury i cieszyć się pełnym komfortem.

Kolejną istotną zaletą jest możliwość sterowania różnego rodzaju sprzętami audio. System samodzielnie ustawia między innymi głośność danych urządzeń i steruje ich włączaniem lub wyłączaniem. Dodatkowe funkcje to obsługa okien i przesyłanie informacji między różnymi sprzętami – to rozwiązania smart idealne do nowoczesnego domowego gniazdka.

Kup inteligentny dom dostosowany do swoich wymagań


Wybierając system inteligentnego domu, należy w głównej mierze kierować się własnymi potrzebami, które dyktują listę funkcji wymaganych od urządzeń. Każdy ma szansę przygotować idealny dla siebie, dostosowany do unikatowych wymogów inteligentny dom. Ceny systemów mogą znacznie się od siebie różnić – wiele zależy od oferowanej funkcjonalności oraz wybranego producenta. Za najnowocześniejsze technologie możemy zapłacić od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Warto jednak pamiętać, że cena zazwyczaj idzie w parze z jakością, więc jeżeli zależy nam na komforcie oraz znacznym poziomie bezpieczeństwa, powinniśmy nastawić się na spory wydatek.

Przy wyborze producenta i dostawcy warto postawić na firmy, które cieszą się pozytywnymi opiniami wśród klientów, a także posiadają odpowiednie certyfikaty, które poświadczają o trwałości oraz najlepszej jakości oferowanych produktów i usług. To szczególnie ważne, gdy chodzi o inteligentny dom. Sklep Secur jest jednym z najpopularniejszych sprzedawców na rynku, którego usługi zostały docenione przez rzeszę klientów. W szerokiej ofercie znajdziemy urządzenia oraz systemy inteligentnych domów najlepszej jakości. To sprawdzone sprzęty, których niezawodne działanie zostało potwierdzone odpowiednimi certyfikatami. Sklep prowadzi dostawę na terenie całego kraju – umożliwia wysyłkę w całej Polsce. Zarówno w większych miastach, takich jak Kraków, Warszawa, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin czy Katowice, jak i na terenie małych miasteczek oraz miejscowości.