Wideodomofony

Domofony – podstawowa forma ochrony domu

Domofony możemy znaleźć w praktycznie każdym bloku mieszkalnym. Aparat domofonowy pozwala nam na weryfikację, kto chce dostać się do naszego mieszkania. Dzięki pojawianiu się nowych modeli z rozwiniętą funkcjonalnością domofony stanowią świetne wsparcie w ochronie domu. Gdzie kupić domofon do mieszkania i na co zwrócić uwagę?

Zastosowanie domofonów

Podstawowym zadaniem domofonu jest umożliwienie rozmowy z ludźmi próbującymi wejść do budynku, co pozwala na weryfikację danej osoby i zapobiega wpuszczenie nieautoryzowanego gościa na naszą posesję. Nowoczesne urządzenia często udostępniają także obraz z kamery, dzięki czemu kontrola dostępu jest jeszcze bardziej skuteczna i niezwykle dokładna. Mogą być stosowane zarówno w blokach mieszkalnych, jak i w domach jednorodzinnych, a także chronić wejście do siedziby firmy lub hali produkcyjnej. Zazwyczaj przy bramce lub wejściu do klatki schodowej montowana jest tak zwana kaseta domofonowa, która jest połączona ze słuchawką w mieszkaniu lub recepcji.

Rodzaje domofonów

Na polskim rynku znajdziemy kilka rodzajów systemów domofonowych. Najważniejsze kategorie to domofony analogowe oraz domofony cyfrowe. Modele pierwszego typu używają kabla do dostarczenia sygnału centralce. Możemy wybrać opcję z monitorem dotykowym, klasyczną słuchawką lub z funkcją głośnomówiącą. Niezwykle przystępna cena pozwala na zamontowanie ich w każdym budynku.
Domofon cyfrowy używa kabla sieciowego do przesyłania sygnałów audio i wideo. Coraz częściej wybierane są także modele bezprzewodowe, które korzystają z sygnału GSM lub bezprzewodowej sieci Wi-Fi. Źródłem ich rosnącej popularności jest brak jakichkolwiek przewodów i łatwość montażu. Sprzęty cyfrowe cechują się dobrą jakością dźwięku oraz obrazu. Można je także połączyć z systemami smart home.
Część domofonów oferuje dodatkowo możliwość nagrywania rozmów lub funkcje takie jak czujnik ruchu. Warto także zwrócić uwagę na wideodomofony, które pozwalają na kontrolę dostępu na odległość, z dowolnego miejsca. Ceny domofonów różnią się między sobą ze względu na model i oferowane funkcjonalności. Są to jednak sprzęty, które zazwyczaj nie wymagają dużych wydatków. Domofony możemy kupić zarówno stacjonarnie, jak i za pośrednictwem sklepów internetowych.

Gdzie znaleźć domofony w najlepszej cenie online?

Domofon do mieszkania możemy zakupić między innymi w marketach budowlanych i sklepach z elektroniką. Warto jednak postawić na przedsiębiorstwa, które zajmują się stricte branżą bezpieczeństwa. Dzięki temu mamy gwarancję, że otrzymamy sprawdzone rozwiązanie, a nasz dom będzie chroniony w odpowiedni sposób.
Firma Secur posiada swoje filie w dwóch dużych miastach w Polsce. Dzięki temu możemy kupić domofony w Krakowie oraz Warszawie, udając się osobiście do sklepu. Jeżeli jednak chcemy skorzystać z ofert zdalnie, możemy również użyć sklepu internetowego.
Secur prowadzi sprzedaż produktów najwyższej jakości i współpracuje jedynie ze sprawdzonymi producentami. Sprzęty są poddawane szczegółowym testom, aby zapewnić klientom skuteczną ochronę przez wiele lat. Dostawa dostępna jest na terenie całej Polski – zarówno w większych miastach, takich jak Gdańsk, Poznań czy Katowice, jak i w mniejszych miejscowościach. Wszystkie produkty oferowane przez firmę Secur objęte są gwarancją, której dokładne warunki zależą od modelu oraz ceny.