Unifony

Wybrany 36
  1. Poprzedni
  2. 1
  3. 2
  4. 3

Najnowsze unifony – gwarancja bezpieczeństwa

Wysoki poziom bezpieczeństwa w budynkach to podstawa – w jego zapewnieniu pomogą nowoczesne sprzęty, które nieustannie dbają o ochronę naszą i naszego mienia. Jednym z urządzeń systemu zabezpieczeń do domu lub biura jest unifon. Jak wybrać odpowiedni model?

Domofon, unifon – czym różnią się te dwa terminy?

Unifony cyfrowe stanowią jeden z podstawowych elementów systemu bezpieczeństwa. Często jednak nazwa mylona jest ze zbliżonym pojęciem. Jaka jest różnica między słowem „unifon” a „domofon”? Pierwsze urządzenie w pewnym sensie wchodzi w skład drugiego. Komunikacja głosowa przy wejściach do budynku zazwyczaj składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to montowana zewnątrz kaseta bramowa, podczas gdy słuchawka w pomieszczeniu to unifon; domofon to termin opisujący cały ten układ. Obecnie możemy postawić także na wideodomofon, który poza dźwiękiem przekazuje również obraz.

Unifony pozwalają przede wszystkim na zweryfikowanie każdej osoby, która próbuje dostać się do danego budynku lub pomieszczenia, bez wychodzenia na zewnątrz. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy ograniczyć dostęp do domu czy firmy jedynie osobom, które powinny się tam znaleźć. Korzystanie z unifonu jest bardzo proste – wystarczy jedynie podnieść słuchawkę, aby móc usłyszeć głos potencjalnego gościa. Po pomyślnej weryfikacji wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk, który służy do otwierania drzwi bądź bramy wjazdowej.

Na co zwracać uwagę, wybierając odpowiedni unifon cyfrowy?

Unifon stanowi obecnie obowiązkowe wyposażenie zarówno domów prywatnych i mieszkań, jak i firm oraz różnego rodzaju instytucji. Najczęściej takie urządzenie montowane jest w widocznym miejscu w okolicach drzwi. Możemy zdecydować się na sprzęt bezsłuchawkowy lub wyposażony w klasyczną słuchawkę. Pierwszy wariant spotkamy zazwyczaj w nowoczesnych domach – wygoda korzystania z obydwóch rozwiązań jest porównywalna, wobec czego wybór będzie zależny od indywidualnych preferencji.

Pojedynczy aparat na ogół obsługuje jedne drzwi. Część urządzeń oferuje także funkcję interkomu, czyli komunikacji pomiędzy różnymi unifonami podłączonymi do jednej kasety bramowej. Najnowsze sprzęty mogą ponadto być wyposażone w możliwość zapisywania połączeń, co może się przydać zwłaszcza w razie naszej nieobecności w budynku.

Alternatywą do unifonu cyfrowego, który korzysta z układu mikroprocesorów i zazwyczaj rozpoczyna połączenie po wpisaniu numeru mieszkania, jest unifon analogowy. To widok znany przede wszystkim ze starszych bloków mieszkalnych – mechanizm działania opiera się o pojedynczy przycisk przypisany do pojedynczego lokalu. Nowoczesna elektronika w unifonach pozwala także na współpracę z zewnętrznymi urządzeniami, na przykład takimi jak kamera bezpieczeństwa. Niektóre sprzęty oferują dodatkowo łączność ze sprzętami smart – telefonami czy tabletami.

Gdzie kupić najlepszej jakości unifon? Cena połączona z jakością to podstawa

Każdemu z nas powinno zależeć na zapewnieniu jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa zarówno sobie i swojej rodzinie, jak i wartościowym przedmiotom znajdującym się w naszym domu. Rynek oferuje szeroki wybór systemów ochrony – unifony cyfrowe należą do najbardziej kluczowych zabezpieczeń. Warto korzystać wyłącznie z ofert najlepszych producentów i stawiać na urządzenia, których skuteczne działanie zostało potwierdzone certyfikatami jakości.

W ofercie sklepu Secur można znaleźć zarówno unifony cyfrowe, jak i stacje bramowe i inne akcesoria niezbędne do stworzenia w pełni bezpiecznej instalacji. Klienci mogą skorzystać z dostawy na terenie całej Polski – między innymi w miastach takich jak Kraków, Warszawa, Katowice, Poznań, Wrocław, Gdańsk czy Szczecin.