Automatyka bramowa

Automatyczne otwieranie bramy to bez wątpienia jedno ze współczesnych rozwiązań, bez których wielu nie wyobraża sobie życia. Wygoda związana z używaniem pilota do bram podczas wyjazdu z domu czy powrotu jest doceniana zwłaszcza jesienią oraz w zimie, kiedy pogoda nie zachęca do wysiadania z samochodu. Stale rozwijająca się automatyka bramowa wychodzi naprzeciw potrzebom konsumentów, tworząc coraz lepsze systemy otwierania oraz zamykania. Aby jednak w pełni korzystać z komfortu oferowanego przez nowe technologie, należy najpierw skupić się na wybraniu odpowiednich urządzeń.

Bezpieczeństwo i wygoda – dopasowana automatyka bramowa

Decydując się na montaż mechanizmów pozwalających na otwieranie i zamykanie bramy przy użyciu pilota, warto zapoznać się z najważniejszymi aspektami ich działania. Dobrze skonstruowany układ to gwarancja bezawaryjności przez wiele lat. Przede wszystkim automatyka do bram powinna być odpowiednia do sposobu otwierania. Innych urządzeń wymagać będzie konstrukcja skrzydłowa, a inny napęd trzeba będzie wykorzystać do bram przesuwnych. Ze względu na konieczność dobrania parametrów montaż automatyki bramowej najłatwiej przeprowadzić, kiedy znane są dokładne cechy automatyzowanych skrzydeł.

Do prawidłowego wyboru elementów układu niezbędna będzie wiedza o tym, jaka jest długość i masa skrzydła bramy, a także kąt, pod jakim ma się otwierać, szybkość pracy systemu oraz jego moc. Sprawna automatyka potrzebuje odpowiednio dobranych siłowników do bram, które są odpowiedzialne za podnoszenie konstrukcji. Do właściwej pracy moc urządzenia powinna przekraczać wymaganą o około 30%, tak aby zachować bezpieczny zapas i zagwarantować sobie komfort i bezpieczeństwo. Ponadto istotne jest, aby zostały one zamontowane we właściwym miejscu, aby nie uszkodzić otwieranych skrzydeł lub mechanizmu, który je napędza.

Automatyka do bram posesji i garażu

Ze względu na różnice w budowie, automatyka bramowa będzie inna dla konstrukcji odgradzającej wjazd na posesję, a inna w przypadku wjazdu na zadaszony parking bądź do garażu. W każdej sytuacji jednak można znaleźć odpowiedni napęd i siłowniki, które najlepiej dopasują się do aktualnych potrzeb. Warto zauważyć, że komponenty mogą znacząco się różnić, zależnie od ich przeznaczenia.

Szukając automatyki do bram przesuwnych, należy skupić się przede wszystkim na wadze bramy, jako że w tym wypadku konstrukcja sprawia, że długość ma mniejsze znaczenie. Oznacza to, że jeżeli nie planuje się częstego otwierania oraz zamykania, napęd nie musi mieć dużej mocy, aby działać zgodnie z przeznaczeniem.

W przypadku modeli skrzydłowych wymagana będzie większa siła, co przekłada się na zmianę rodzaju napędu. Wśród najczęściej wybieranych występują typy śrubowy oraz z ramieniem łamanym. Analizując automatykę do tych konstrukcji, trzeba zwrócić uwagę na grubości słupków, na których osadzona jest brama – wąskie pozwalają na montaż prostego i wytrzymałego napędu śrubowego.

Wjazd do garażu z kolei powinien być zabezpieczony bramą z cichym i bezpiecznym mechanizmem. Dobierając odpowiedni napęd, warto sprawdzić, jaką ma moc i jak wiele hałasu może generować podczas otwierania i zamykania. Poza tym automatyka do bram garażowych powinna cechować się prostą obsługą i nieskomplikowanymi metodami działania, aby nie stwarzała kłopotu mieszkańcom.

Wybór automatyki bramowej zależy głównie od tego, gdzie planuje się ją zastosować. Niezależnie od sytuacji zapewniamy, że w naszej ofercie znajdą się najlepsze rozwiązania w atrakcyjnych cenach. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą już teraz!