Jak wybrać lokalizator GPS

01.06.2021

Jak wybrać lokalizator GPS

 

 

Lokalizator GPS to niezwykle przydatne urządzenie, które cieszy się coraz większą popularnością w zasadzie, stając się nieodzownym elementem każdego samochodu. Jakie są korzyści, który przemawia za tym, że warto nabyć lokalizator GPS do swojego pojazdu i czy zakup ten jest opłacalny?

 

Skuteczne zabezpieczenie i nie tylko

 

 

Lokalizatory GPS są stosowane zarówno przez firmy z dużą flotą pojazdów, jak i przez osoby prywatne. GPS jest niczym innym jak urządzeniem umożliwiającym śledzenie auta i ustalenie jego pozycji. W przypadku floty firmowej lokalizator GPS pozwala śledzić stan naszych pojazdów oraz zredukować nieuzasadnione przejazdy, a także odpowiednio zoptymalizować trasy, po których poruszają auta, co oczywiście przełoży się na niższe koszty prowadzenia biznesu. Lokalizator GPS to również zabezpieczenie na wypadek kradzieży auta, które pomoże policji w ustaleniu ostatniej pozycji auta oraz ułatwi jego odszukanie. Nowoczesne urządzenia tego typu wysyłają powiadomienie do właściciela już w chwili, gdy dojdzie do próby nieautoryzowanego uruchomienia silnika, co pozwala natychmiast powiadomić odpowiednie służby o próbie kradzieży auta.

 

Dobierz odpowiedni GPS do Twojego auta

 

Na rynku jest dostępnych wiele różnych modeli oferowanych przez licznych producentów, dlatego decydując się na zakup, musimy zastanawiać się, jaki powinniśmy wybrać lokalizator GPS do samochodu, tak aby najlepiej wywiązał się ze swoich zadań. Przede wszystkim wybór GPS do samochodu musi być dopasowany do naszych oczekiwań. Niektóre modele oferują liczne dodatkowe funkcje, które mogą przydać się w dużych przedsiębiorstwach, ale z kolei nie będą aż tak użyteczne dla osoby prywatnej. Nowoczesne systemy GPS oferują razem z urządzeniem dostęp do platformy multimedialnej, która umożliwia śledzenie pojazdu, lub też jego trasy. Sama instalacja lokalizatora GPS jest bardzo prosta - wystarczy podłączyć urządzenie do znajdującego się w samochodzie gniazda OBD II i … gotowe. Cały proces instalacji i konfiguracji zajmuje dosłownie kilka chwil. Decydując się na wybór urządzenia, warto zwrócić uwagę na jego wymiary. Pozwala to zamontować lokalizator w mniej widocznym miejscu, tak aby utrudnić złodziejowi jego wykrycie w przypadku próby kradzieży auta.

 

Jakie dodatkowe funkcje oferują nowoczesne systemy GPS?

 

Decydując się na to, jaki kupić GPS do samochodu możemy wziąć pod uwagę liczne dodatkowe funkcje, które oferują nowoczesne urządzenia tego typu. Wśród nich możemy wymienić kilka najciekawszych możliwości, jakie daje tego typu urządzenie:

 

Precyzyjna lokalizacja pojazdu - nowoczesne systemy GPS pozwalają na lokalizację pojazdu na mapie w czasie rzeczywistym. Ma to ogromne znaczenie dla dużych firm, które zarządzają liczną flotą pojazdów i muszą wiedzieć gdzie w danej chwili, znajdują się ich kierowcy. Dodatkowo lokalizacja GPS pozwoli nam odszukać auto, gdy zapomnimy, w którym miejscu je zaparkowaliśmy np: na dużym parkingu na lotnisku lub w galerii handlowej.


Pozwala ocenić styl jazdy - GPS zbiera też dodatkowe informacje, które mogą być przedstawione jako analiza stylu jazdy. Dzięki tej wiedzy możemy poprawiać nasze umiejętności jazdy oraz co równie ważne jeździć bardziej eco.


Monitoruje przebieg trasy - nawigacja to w trasie to element, który ułatwi każdy przejazd. Nowoczesny system GPS pozwala na precyzyjne wyliczenie optymalnej trasy przejazdu dzięki czemu, zaoszczędzimy na paliwie. Dodatkowo urządzenie przekaże nam informacje o korkach, utrudnieniach, a nawet warunkach pogodowych, jakie czekają na kierowcę podczas wybranej trasy.


Pomaga rozliczać przejazdy służbowe - GPS jest nieodzownym urządzeniem, które pomoże przedsiębiorcom w rozliczaniu kosztów przejazdów firmowym samochodem.


Przypomina o ewidencji pojazdu - GPS to nie tylko narzędzie ułatwiające dojazd z punktu do punktu. To również archiwum, które przechowuje wszystkie informacje o Twoim pojeździe. Urządzenie przypomni o zbliżającym się końcu polisy ubezpieczeniowej czy o przeglądzie.

 

Jaki jest koszt lokalizatora GPS?

 

 

Obecnie na rynku dostępnych jest szeroka gama lokalizatorów różnych marek i firm, oferujących rozwiązania dopasowane do oczekiwań klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców. Duża oferta sprawia, że każdy z pewnością znajdzie coś na własną kieszeń. Coraz niższe ceny profesjonalnych urządzeń lokalizujących, zachęcają do inwestowania w tego typu system nawet w przypadku tańszych i starszych aut. Podstawowe lokalizatory to koszt w przedziale kilkuset złotych - w tej cenie otrzymujemy wszystko, co potrzebne jest kierowcy do użytku prywatnego auta. Właściciele firm powinni jednak zastanowić się nad wyborem droższych urządzeń, które oferują liczne dodatkowe funkcje, które pomogą zredukować w przyszłości poniesione koszty oraz ułatwią zarządzenie flotą pojazdów. Dodatkowo za wyborem droższego urządzenia przemawia również fakt, że korzystają one z mocniejszych baterii, co za tym idzie, pozwoli to na dłuższy czas pracy bez konieczności ładowania akumulatora w urządzeniu. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą powinieneś zwrócić uwagę na funkcje jakie oferuje lokalizator. Nowoczesne lokalizatory nie tylko informują o pokonanej trasie, ale pozwalają śledzić parametry takie jak spalanie czy nawet obroty pojazdu. Pozwoli to zredukować koszty oraz zapewni odpowiednie bezpieczeństwo przewożonym przez Twoje pojazdy osobom lub towarom. Droższe urządzenia gwarantują też większą precyzję w nawigacji, co ma ogromne znaczenie w transporcie biznesowym.