Zasilacze UPS

Wybrany 15
  1. Poprzedni
  2. 1
  3. 2

Zachowaj ciągłą pracę sprzętu dzięki zasilaczowi UPS

Każdy z nas codziennie korzysta z różnego rodzaju sprzętów, na których przechowywane są ważne dane – zarówno prywatne pliki, jak i kluczowe dokumenty firmowe. Przerwy w dostawie prądu mogą spowodować niepoprawny zapis informacji. Jak zabezpieczyć się przed taką sytuacją?

Czym są i co dają zasilacze bezprzerwowe?

Zasilacze UPS to urządzenia mające na celu zapewnienie ciągłego dostarczania prądu do najważniejszych sprzętów. Korzystając z takiego zabezpieczenia, układ elektroniki uodparnia się na zanik napięcia lub niespodziewane wahania. Jest to rozwiązanie szczególnie często stosowane w większych instalacjach, na przykład przy tworzeniu wewnętrznej sieci przedsiębiorstwa – w takich sytuacjach stabilność i trwały dostęp do danych mają kluczowe znaczenie. Skrót „UPS” oznacza „uninterruptible power supply”, co możemy przetłumaczyć jako „zasilacz bezprzerwowy”. Poza zastosowaniem biznesowym i użyciem w różnego rodzaju instytucjach możemy także zakupić zasilacz UPS do domu.

W kwestii użytku prywatnego jedną z największych zalet jest możliwość podłączenia do zasilacza bezprzerwowego różnych elementów systemu bezpieczeństwa. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nawet w krytycznych sytuacjach takich jak brak dostępu do prądu zainstalowane kamery, alarmy i elektryczne zamki wciąż będą nas chronić.

Jak wybrać zasilacz UPS?

Przed zdecydowaniem się na konkretny model warto zapoznać się ze znaczeniem poszczególnych parametrów. Najważniejsze elementy specyfikacji to typ urządzenia, oferowana moc oraz pojemność akumulatora. W przypadku pierwszej z tych cech mamy do dyspozycji wariant „online” i „offline” (także „line-interactive”) – pierwszy zapewnia lepszą stabilność, z kolei zaletą drugiego jest niższa cena. UPS to sprzęt, o którego sprawności decyduje jednak głównie moc wyjścia. Zanim kupimy dany zasilacz, warto sprawdzić, ile prądu wymagają poszczególne urządzenia, które będą do niego podłączone – moc wyjścia UPS musi być niższa niż suma zapotrzebowania wszystkich sprzętów. Dla przykładu, jeżeli komputer wymaga 500 watów, to odpowiednie zasilanie awaryjne powinno zapewnić co najmniej 600 W mocy.

Rozmiar akumulatora decyduje z kolei o tym, jak długo możemy korzystać z tego rodzaju zasilania. Nowoczesne sprzęty są wyposażone także w funkcję automatycznej regulacji napięcia, która ochroni sprzęt przed przeładowaniem w momencie wystąpienia nagłego skoku napięcia.

W asortymencie Secur znalazł się szereg urządzeń zapewniających odpowiednie zabezpieczenie dla sprzętów elektronicznych. Sklep prowadzi sprzedaż i dostawę na terenie całej Polski – Kraków, Warszawa, Katowice, Poznań, Wrocław, Gdańsk i Szczecin to tylko niektóre z miast, które mogą skorzystać z najnowszych rozwiązań w kwestii bezpieczeństwa.