Switche PoE

Wybrany 34
  1. Poprzedni
  2. 1
  3. 2
  4. 3

Switche PoE – praktyczne przełączniki sieciowe

Switch PoE, czyli Power over Ethernet, to jeden z najważniejszych elementów sieci monitoringu. Głównym zadaniem tego typu produktów jest łączenie urządzeń korzystających z sieci, takich jak kamery, wideodomofony czy komputery. Jak działają i gdzie znajdują zastosowanie?

PoE Ethernet Switch – jak działa przełącznik tego rodzaju?


Switche PoE to rodzaj przełączników, którego zadaniem jest zasilanie urządzeń sieciowych przy pomocy kabli RJ45. Sprzęty podłączone do switcha mogą zarówno dostarczać zasilanie, jak i je odbierać, a także pracować w obydwóch z tych funkcji jednocześnie. PoE Network Switch to urządzenie, które znajdzie szeroki zastosowanie przede wszystkim w firmach oraz większych korporacjach, gdzie sprawiają, że sama instalacja oraz rozbudowa sieci jest znacznie prostsza i tańsza. Przełączniki sieciowe PoE umożliwiają skupienie dwóch funkcjonalności w jednym przewodzie. Efektem jest oszczędność pieniędzy i miejsca, które w innym przypadku byłyby przeznaczone na dodatkowe kable.

Sprzęty tego typu są niezbędnym elementem systemów CCTV. Pozwalają na łączenie ze sobą urządzeń, które składają się na sprawny system alarmowy – między innymi kamer, komputerów czy rejestratorów sieciowych, które dają możliwość podglądu obrazu.

Switch PoE – czym kierować się podczas wyboru przełącznika sieciowego?


Podczas poszukiwań odpowiedniego dla swoich potrzeb przełącznika sieciowego musimy zwrócić szczególną uwagę na liczbę portów, w które dany sprzęt został wyposażony. Jedno gniazdo pozwala na przyłączenie jednego kabla – ich zagęszczenie powinno odpowiadać rozmiarowi sieci, którą chcemy utworzyć.

Sprzęty typu switch nieustannie zyskują na popularności, dlatego obecnie rynek oferuje bardzo szeroki wybór wśród tego typu urządzeń. Możemy skorzystać z modeli posiadających od kilku do kilkunastu portów – wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb.

Decydując się na zakup switch PoE, musimy mieć na uwadze również wybór odpowiedniego producenta, który będzie w stanie zapewnić nam wytrzymałość sprzętu. Gwarancję jakości stanowią odpowiednie certyfikaty i zgodność ze standardami, którymi powinno dysponować dane urządzenie.

Kup przełącznik PoE u sprawdzonego sprzedawcy


Firma Secur od lat zajmuje się sprzedażą urządzeń sieciowych. Sklep zapewnia dostawę produktów na terenie całej Polski – zarówno do większych miast jak Kraków, Warszawa, Wrocław, Katowice, Gdańsk, Szczecin czy Poznań, jak i do mniejszych miejscowości.

Kupując przełącznik sieciowy, musimy pamiętać o tym, że ich ceny mogą znacznie różnić się od siebie. Zazwyczaj jest to spowodowane liczbą portów w danym switchu. Wpływ na cenę ma również producent, a co za tym idzie – wykonanie oraz trwałość urządzenia. Jest to sprzęt, na którym jednak nie należy oszczędzać – jego zadaniem jest dbanie o sprawne funkcjonowanie sieci i systemów zabezpieczeń.